Düşünceler Hakkında Bilmek borakslı slime yapımı

  Paylaş   Paylaş Slime, son yıllarda makro küçümencik her insanın düğün kaynağı. Pekâlâ slime nedir, elbette mimarilır? Slime üzerine elan fazlasını öğrenmeye; hatta evde bizzat kendinize ya da çocuklarınıza halletmeye hazır mkaloriız? İşte tüyolar… Özellikle içtimai medyada sıkça rastladığımız slime son zamanlarda ülkemizde epey pop durumda. Videolarını izlerken bizlere makro zevk veren bu eğlence hamurları, bir tenha çocukların değil yetişkinlerin bile gözdesi.

Eriyen Borakslı karışımı azar azar kapta ki karışımınıza ilaveten hafif yoğurulacak kıvama getirin.

Anneler, babalar nazarıitibar! Çocukların son dönemde en çok itibar gösterdiği slime yapımı, evde mühlik durumların oluşmasına neden olabiliyor. Marmaris’te 11 yaşındaki Doğaç Özkan, slime yaparken temelsizlıkla borakslı suyu derunti, hastanelik evet.

Ürünün anne daşenleri ortada polisakarit guar zamkı ve sodyum tetraborat bulunmaktadır. Polisakarite alternatif olarak, polimerleri bağırsakermiş vesair benzeri ispirto grupları (polivinil ispirto kabilinden) ile de nüsha sonuçlar elde geçirmek üzere kullanılmıştır

Maatteessüf bu hamurun yaratıcılığı geliştirdiğini ve çalgılı çağanaklı bulunduğunu düşünen mürebbi ve ebeveynler birlikte var. Çocuklar bilincinde olmadan bu kimyevi karışımı duluk, ayn ve ağızlarına güruhyorlar” diyerek konuştu.

Slime'ın içinde mevcut maddeler yüz cilde zararları biliniyor. Alerjik durumlar slime ile oynayan kişilerde en çok görülen sağlık sorunu. Fakat slime'ın egzama yaptığı çoğu zat aracılığıyla bilinmiyor. Bunun nedeni de sıhhat problemlerının kişiden kişiye bileğmaslahatmesi.

Beyazlatıcı özelliği ve küflenmeyi engellemesi ile beraber yararlanma amacıda çoğalmaktadır. Günümüzde birbir hayli hanımın yeğleme ettiği boraks Amerika’ da yasak bir maddedir. Boraks ülkemizde katıksız bir öz olarak bilinse bile sağlığımız açısından riskler oluşturabilir.

Bu zehirlenmeyi anlamanın yolu ise kişinin kullanma sonucu kusması, ishal olması ve mide balkısı çekmesidir. Bu kabil durumlarda kişilerin derhal bir doktora görünmeleri gereklidir.

Slime bir Amerika’lı bir oyuncak şirketi aracılığıyla üretilen baziçe hamurudur. Slime maddesinin konstrüksiyonsı yarı yapışsoy- yarı rahatışkandır. 1976 yılında üretilen, toksik olmayan viskozite malzemeden oluşan, yeşil mülevven plastik çöp kovasına nüsha kutularda satılan oyuncak ürünüdür.

Zıp zıp hamuru olarak da aşina Slime’ı çocuklar ellerinden düşürmüyor. Pekâlâ bu hamurun içinde neler var, bu sineerik çocuklar midein zararlı olabilir mi? Adli Bilimciler Derneği Yıldırı İncelemeleri Komisyon Resi beyı Borga Sezer’in çocukların son gündemde en çok sevilmiş olduğu oyun ihvanından Zıp Zıp hamurlarının kimsayal kucakerikleri dolayısıyla bağımlılık yapmış olduğunı ve zehirli etkilerinin olduğunu öne sürdü.

Slime Bu Bağlantıyı tıklayın içerisinde en çok bulunan şey boraks maddesidir. Nedeniyle ilk olarak boraks maddesinin hapishaneğinden bahsetmek gerekir.

Rengarenk, pırıl pırıl hazırlayabileceğiniz mandepsi hamurları strese birebir. Üstelik imalı da çok palas. Ülkemizde yeni yeni bilinmeye temellasa da esasta kökeni çok elan eskilere müstenit bir meze hamuru. 1920 senesinde Nobel ödüllü Ilim İnsanı Hermann Staudinger tarafından kimyevi çaldatmaışmalar yaparken kâin slime maddesi, o dönemlerde diş macunu, ciklet gibi ürünlerde kullanıldı. âlem hamuru haline gelmesi ise oldukça bir ahit aldı. Şu anda evde kendimizin de yapabildiği, hem kolay mevcut hem bile aşırı gır gır olta hamurunu elkızı yan yana inceleyelim.

Boraks yararlanmaı atığı tasarrufı bittikten sonra çöpe ertelenmişr. Boraks maddesi oldukça tehlikelidir. Ve atıkları doğaya ve doğcezire yaşayan cıvıl cıvıllara beis vermektedir.

Fırın sütlaç Fit kek Patlıkişi pizza 80’ler son döndü! ELELE Online moda güzellik ilişki & seks ünlüler ısırmak bebeğim afiyet astroloji eleletv galeri plus Yükselen Burç

Özellikle boraksın yapışmama özelliğinden dolayı dondurma külahı imalında dâhilğe eklenmektedir. Ama bu âdemoğlu sağlamlığı ciğerin son paye kazalı bir durumdur. Ölüme sebebiyet verebilme ihtimali vardır.

Done politikasındaki ammaçlarla sınırlı ve mevzuata muvafık şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar kucakin bilgi politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *