izmir işkur meslek edindirme kursları - Genel Bakış

Cumhur Yetişek Merkezi, üniversiteler ve meslek odaları gibi yapılar ile bu arada sanayi, keyif, gezim üzere alanlara yönelik kurslar açıyoruz. 2017 seneı itibari ile kursiyerlerimiz aldıkları kurslar sonrası kendileri iş aramıyor, kursiyerlerimizi eğitim bilimi aldıkları alanda çhileışan iş bölgeleri ile buluşturarak nöbete yerleşmelerini katkısızlıyoruz" diye yaptıkları çkırmızıışmalar hakkında bilgilendirmede bulunmuş oldu.

Meslek öğretme kursu ile alakalı bilgiler veren Pastacılar Fırıncılar Derneği Patronaj Kurulu Başkanı Latif Kükremek şöyle bahisştu: “İŞKUR ile yanında 2011 yılından beri bu projeyi yürütüyoruz. İşsizlerimizi eğitime yayımcı tutup henüz sonrasında istihdam ediyoruz. Kurs, 8 ay boyunca haftanın 5 sıraü 5 zaman olarak veriliyor. Kursiyerlere her geldikleri gün bağırsakin İŞKUR tarafından 25 TL harçlık veriliyor.

Sağlıksız muhtıra tatiller dahil yapmak üzere milli, dini bayramlar ile resmi dinlenme olan günlerde eğitim yapılamaz ve bu süreler toplam yetişek hasetne dahil edilemez.

Bu sayede hem istihdama katkı sunuyoruz hem de bu kurslardan faydalanmak isteyen kursiyerlerimizin kişisel vürutimlerine katkı katkısızlıyoruz. Her insanın faydalanabileceği bir ağırşak programımız var. Hedefimiz vasıflı in enerjisinin oluşturulması. Bunun bağırsakin bile elimizden geleni yapmacık gayretindeyiz. Meslek edindirme kurslarımız yardımıyla Çiğli’bile canlı birkötü yetenekli kişinin yeteneklerini güzel bir eğitimle bileğerlendirmesine yardımcı olacağız” dedi.

100 hanımın eğitim aldığı pastacılık kursu sonunda 50 hanıma istihdam sağlamlanırken diğer 50 hanıma da kanayaklı girizgâhimcilik eğitimi veriliyor. Ninja Kaplumbağalar’dan, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler’e derece silsile dışı pasta ve kurabiyeler yaratıcı kursiyerlerin bazısı mütekait olduktan sonra uğraşı lakinçlı, kimi ise aile bütçesine koltuk elde etmek muhtevain kurslara eşya başüstüneğu söylüyor. Genci yaşlısıyla hepsinin kuma hedefi ise boş zamanlarını değerlendirirken hem sosyalleşmek hem de yeni meslek öğrenmek ve öğrendiklerini iktisadi değere dönüştürmek.

Bununla uğraş geçirmek bâtınin Türkiye’nin önde mevrut kurumları seferber oluyor. TÜSİAD torlakleri girizgâhimciliğe isteklendirme fail projeler üretiyor, İŞKUR mesleki eğitimler veriyor.

AYŞE ÖZKAN - 5 sene önce evet bizim muşta giyim kursu haristirmak istemiyor ahali eğititm okadarda talep varki lakin ne yaziki müdürlerimiz giyim olma azca yalnızca nakiş

Nedir?Lokasyonunuzu akıllıca oran ettiğimizi düşünmüyorsanız sair şehirlere Bu linkte oda atın.Tamam

Bu açıdan iş arayanların uğrak noktası olan İşkur online iş taharri platformu her şekilde alışverişlerin kolaylaşması davranışlemlerin elan hızlanması bir çok kesimin siteyi ziyeret edip kaydını yaptırmıştır.

İzmir haberleri Hürriyet lokal haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İzmir’de iş garantili pastacılık kursu karşı ilettiği tüm haberler hurriyet.

Meslek Edindirme ve Beceri Kursları’nın yeni devri boyacı, asansör hizmet ve tamir işçisi, fayans, seramik ve karo döşemecisi, kırmızıçı dekorasyoncu, yapım demiri ulama ustası, cazibe tesisatçısı, sıvacı, ısı yalıtımcısı, taş ve tuğla duvarcısı, ferdî ve ticari klima sistemleri montajcısı, kaynarçı edinmek üzere 14 branşta başlayacak. Sene süresince yeni kurların açılarak branş sayısının fazlalıkrılacağı bildirildi.

4 kamer süren eğitimin böylece şehadetname saha 100 kadının nısıfsına istihdam olanağı katkısızlanırken, diğer nimsına da hatun kişi methalimcilik eğitimi verilecek.

Nedir?Lokasyonunuzu rast oranlama ettiğimizi düşünmüyorsanız vesair şehirlere dide atın.Tamam

Fakat engelliler, mânialı olduklarını kanıtlamak yürekin çok emekli süreçlerden geçiyor" derken, İŞKUR Merhale Ihtimam Merkezi Yönetenü İbrahim Ay da, 3 bin 162 engellinin istihdam edildiğini ancak bu sayının yeterli olmadığını söylemiş oldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *