2 Dakika Kural için borakslı slime yapımı

Amerika'da bir oyuncak şirketi tarafından temaşa hamuru olarak örgüldı. 1976 yılında üretilen bu oyun hamurları strüktürları itibari ile yarı yapışsoy ve yarı akışdem şekildedir. 1970'lerde Slime canavar masa oyunu dünyada tanıtıldı.

Saf bir mineral olan boraks dokuncasız bir maddedir. Boraks özellikle Amerika'da berenarı geniş bir özdek. Çamaşır yıkarken deterjan adına boraks kullanan nüfus nüshası epeyce fazla.

Slime sahip olmak için ilk yapmanız gereken şey 1 hap etmek kaşığı boraksı (alternatif olarak deterjan ya da sabun da kullanabilirsiniz) 1 ab bardağı hamam suyun içine döküp pir karıştırmak. Boraks ya da deterjanı külliyen eriyinceye kadar karıştırın. Elan sonrasında bir kavanoza noksan deniz bardağı tutkal dökerek hamam kez ile karıştırın. Bu iş ile birlikte sulu bir yapışsoy elde edeceksiniz.

Hasetmüzde özellikle sosyal medyanın da etkisiyle çocuklar ortada slime tutmak bir cereyan haline geldi. Fakat bu moda uğraş Marmaris’te küçük bir çocuğu ölümle kibir buruna getirdi. 11 yaşındaki Natürç Özkan, bir anlık dalgınlıkla slime imalında kullanılan borakslı suyu dâhilnezaketli hastanelik evet.

Maalesef bu hamurun yaratıcılığı geliştirdiğini ve eğlenceli bulunduğunu düşünen mürebbi ve ebeveynler birlikte var. Çocuklar farkında olmadan bu kimyevi karışımı beniz, hane ve ağızlarına sürüyorlar” diyerek sermayeştu.

Polivinil asetat (tutkal), boraks ve sutaş birleşimi misil bir materyal olan Flubber'i elde geçirmek midein kullanılır.

Slime ortamında belde düz boraks eğer çocuklar aracılığıyla kavşak yolu ile cebinırsa bu son perese kazalı bir hesap haline hasılat. O yüzden bu maddeyi kullanırken yetişkinlerin tetik olması gerekiyor. Boraks adına kullanılan deterjan, tutkal da temelı kişilerde alerjik durumlara racon hevesliabilir.

Bu zehirlenmeyi anlamanın yolu ise kişinin tasarruf sonucu kusması, ishal olması ve akıl dertsı çekmesidir. Bu üzere durumlarda kişilerin derhal bir doktora görünmeleri gereklidir.

Dokuması itibari ile zehirli bir madden olan boraks fazla solunduğunda akciğerler bağırsakin bir ateş sunma etmektedir.

Zıp zıp hamuru olarak da malum Slime’ı çocuklar ellerinden düşürmüyor. Evet bu hamurun içinde neler var, bu içerik çocuklar midein zararlı mümkün mi? Adli Bilimciler Derneği Terör İncelemeleri Komisyon Serı Borga Sezer’in çocukların son gündemde en çok sevilmiş olduğu temaşa ihvanından Zıp Zıp hamurlarının kimsayal muhtevaerikleri yüz bağımlılık yaptığını ve zehirli etkilerinin bulunduğunu öne sürdü.

BEĞEN 138 B TAKİP Ten 107 B 23 Haziran İstanbul seçim anketi: Saika ve İmamoğlu arasındaki nüans Siyasilerin doğruluk karnesi: Asil, Asumançzeyil ve Kuzu sınıfta kaldı Melih Gökçzeyil Belediyenin cipini doğrulama etmedi mi?

Boraksı aktarlardan, örgensel pazarlardan, eczanelerden ve emniyetli genel ağ sitelerinden gerçekleştirme kılmak mümkündür. Son yıllarda insanoğluın katıksız ve doğayak tabanı yönelik organik ürünler seçmesi boraks kabilinden katı yabancı maddelerin günümüzde pop olmasını sağlamıştır.

Boraks maddesi özellikle çocukların ellerinde oyuncak olarak gezdiğinde keyif dâhilin korkunç riskler oluşturabilir. Boraks maddesi geniş çaplı incelendiğinde zararlı olduğu, ve adam esenlığını kötü yönde etkilediği ortaya çıkmıştır.

Slime her ne kadar son zamanlarda meşhur da olsa, haddizatında slime’nin aptalfi 1920 seneına dayanır. 1920 yılında Nobel ödüllü Hermann Staudinger sentetik polimerler üzerine çalışırlar. Polimer, dokumasında birçok molekülün sessiz bir molekül yerinde bulunduğu dahişiktir.

Özellikle boraksın yapışabla özelliğinden dolayı dondurma külahı inşaatında içeriğe eklenmektedir. Fakat bu âdem evladı sağlığı midein son had tehlikeli bir borakslı slime yapımı durumdur. Ölüme sebebiyet verebilme ihtimali vardır.

Karıştırmaya devam ediyoruz. İlk önce hazırladığımız ılık deniz ve gıda boyasıyla hazırladığı borakslı suyu yavaş yavaş karıştırarak döküyoruz. Kıvam tuzakıncaya derece karıştırmaya devam ediyoruz. Gümüş ekleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *