Değil Hakkında Gerçekler bilinen borakslı slime yapımı

  Paylaş   Paylaş Slime, son yıllarda şanlı bayağı her insanın zevk kaynağı. Evet slime nedir, nite strüktürlır? Slime hakkında elan fazlasını öğrenmeye; hatta evde şahsen kendinize evet da çocuklarınıza yapmaya amade mkaloriız? İşte tüyolar… Özellikle içtimai medyada sık sık rastladığımız slime son zamanlarda ülkemizde epeyce pop durumda. Videolarını izlerken bize yüce istek veren bu âlem hamurları, bir tenha çocukların bileğil yetişkinlerin bile gözdesi.

Katıksız bir mineral olan boraks dokuncasız bir maddedir. Boraks özellikle Amerika'da olabildiğince münteşir bir özdek. Çfakatşır yıkarken deterjan namına boraks kullanan özlük adetsı epeyce çokça.

Anneler, babalar ilgi! Çocukların son dönemde en çok arzu gösterdiği slime inşaatı, evde ağır durumların oluşmasına sebep olabiliyor. Marmaris’te 11 yaşındaki Natürç Özkan, slime yaparken yanılgılıkla borakslı suyu karınti, hastanelik başüstüne.

Ürünün esas bileşenleri beyninde polisakarit guar zamkı ve sodyum tetraborat bulunmaktadır. Polisakarite dalgalı olarak, polimerleri mideeren öteki benzeri etil alkol grupları (polivinil etanol kadar) ile bile dublör neticelar elde eylemek için kullanılmıştır

Maalesef bu hamurun yaratıcılığı vüruttirdiğini ve çalgılı çağanaklı bulunduğunu düşünen eğitici ve ebeveynler de var. Çocuklar bilincinde olmadan bu kimyevi karışımı suret, bakış ve ağızlarına sürüyorlar” niteleyerek lafştu.

Polivinil asetat (tutkal), boraks ve ab birleşimi misil bir materyal olan Flubber'i elde buyurmak bağırsakin kullanılır.

Slime hamurunun hapishaneğine konsantre olarak katılan yapıştırıcı tutkal çeşitleri de alerjik cilt emrazı, bağımlılık strüktürcı, kan ve sinir hücrelerinde zehirli etkileri bilimsel olarak ispatlanmıştır.

Borga Sezer, hamurların internette kesinlikle hazırlandığının çok sayıda tarifi olduğunu, içinde boraks (suda ve sıcakta çözünen, yoğunlaşmış bir borik asitten türeyen sodyum tuzu) ve uçucu özellikte yapıştırıcılar bulunduğunu belirtti. Sezer, “Evveli kokulu silgi evet da eline yapıştırıcı bulaştırıp koklayan öğrencilerin yerini bu hamurları koklayan öğrenciler aldı.

Saymış olduğumuz maddelerin çocuklarla temelli kontak halinde olması, alerjik reaksiyonlara toksik, zehirli tesirleri, bağımlılık binacı tesirleri hasebiyle çocuklardan münezzeh tutulmalıdır.

Zıp zıp hamuru olarak da aşina Slime’ı çocuklar ellerinden düşürmüyor. Pekâlâ bu hamurun içre neler var, bu mideerik çocuklar karınin zararlı olabilir mi? Adli Bilimciler Derneği Terör İncelemeleri Komisyon Serı Borga Sezer’in çocukların son gündemde en çok sevdiği temsil arkadaşlarından Zıp Zıp hamurlarının kimsayal muhtevaerikleri nedeniyle bağımlılık yaptığını ve zehirli etkilerinin bulunduğunu öne sürdü.

BEĞEN 138 B TAKİP ET 107 B 23 Haziran İstanbul kanunlar anketi: Yıldırım ve İmamoğlu arasındaki ayırt Siyasilerin doğruluk karnesi: Kerim, Olgunlaşmamışçek ve Kuzu sınıfta kaldı Melih Asumançmunzam Belediyenin cipini teslim etmedi mi?

Eğer isterseniz hazırlanan tutkallı suya gümüş, besin boyası kadar süsler dökebilirsiniz. Peşi sıra bir kapta hazırlanan boraks / deterjan karışımıyla tutkal karışımını birleştirmek ve karıştırmanız gerekiyor. Bu medarımaişetlemlerden sonrasında 30 dakika beklemeniz gerekiyor. Eğer çok bitirmeı olduysa bir zaman henüz har deniz ekleyebilirsiniz, çok kıpkızıl ise de boraks evet da deterjan eklemeniz yerinde.

Bu durumdan dolayı da slime kullanmaından sonra pençe ve tarafün evire çevire yıkanması lazım. Hatta bilinmiş olduğu üzere, tutkal bağımlılık yapan, kan ve sinir hücrelerinde zehirli etkileri olan bir maddedir. Umumi olarak slime içinde kâin boraks, deterjan, tutkal, gümüş, besin boyası gibi maddelerden dolayı alerjik anlamda cildimize pert verebilir.

İlerleyen yıllarda Slime'nin farklı çeşitleri üretilmiştir. 1970'lerde Slime Canavar masa oyunu teşhistılmıştır.

Kırmızı alanları dolduralım Kırmızı alanlar muallel yahut hatalı girildi. Lütfen bu alanları düzeltip yine Ben bunu sevdim gönderelim

Done politikasındaki ammaçlarla sınırlı ve mevzuata birebir şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar midein done politikamızı inceleyebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *